İmsakiye Çalışmam

M.ÇOBAN

Üye
Tepki
1
Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Merhaba;

1: Sahur duasında anlatım bozukluğu var.
2: Renkler felaket, içim daraldı resmen, görseller karanlık, çalışmada kasvet var.
3: Horoz ile neyi çağrıştırmak istediniz anlayamadım. Ayrıca aynı görsel aşırı flu.
4: Fontta TR karakter sorunu vardı ve düzeltmeye çalıştınız sanırım. Olmamış.
5: Sol üstteki karakterin dekupesi çok sert. Hakim renkle aynı kontürü vermek yerine dekupeyi yumuşatırsanız ve renklerle biraz oynarsanız oraya daha çok oturur.
6: Görsellerin her ikisi de alanda emanet duruyor.
Ve birkaç hata daha...

Bana sorarsanız File/New derim.

İyi çalışmaşar.

M.ÇOBAN

Üye
Tepki
1
@Hakan Dağdeviren

Yorumunuz teşekkürler ancak ;

1: Sahur duasındaki anlatım bozukluğunun tasarımla ne alakası var anlamadım.
2: Renkler ramazan ayına uygun olsun diye bunları seçtim, ramazan ayına neon yazılar veya cafcaflı renkler gitmez diye düşündüm. Sizin renk düşüncelerinizi de söylerseniz değişiklik yapabilirim.
3: Horoz Denizli nin en önemli unsurlarındandır.
4: Evet TR karakter sorunu vardı üzerinde fazla durmadığım için bu kadar oldu.

Size de iyi çalışmalar...

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Merhaba;
Tasarımınızın üzerindeki metin, bu tasarımın bir parçası değilse, o metni oradan silin, böylece anlatım bozukluğunu gidermiş olursunuz.
Yok tasarımınızın bir parçasıysa, o zaman tasarımınızın bir parçasıdır. Bu basılıp insanlara dağıtılacak, bir halka hitap edecek, yani tüketiciye.
O halde imlaya dikkat etmek gerekir.
Zaten neonlu ya da cafcaflı bir yazıyı beklemek yapılacak en korkunç şey olurdu, iyi düşünmüşsünüz.

Benim renk tercihim herhalde yeşil,sarı,beyaz tonlar olurdu.

M.ÇOBAN

Üye
Tepki
1
Fikirleriniz için teşekkürler fakat sahur duası böyle anlatım bozukluğu var diye ben değiştiremem herhalde duayı.

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Peki o halde, sadece şunu bilmenizi isterim, Arapça Türkçe'ye birebir çevrilemez.

İyi çalışmalar.

Tepki
24
Tasarımın kompesi çok yorucu... herşeyden birşey var.
dolayısıyla buda karmaşaya yol açıyor. dekupelerde kesinlikle sorun var...
Denizlinin simgesi horoz diye kullanmak gibi bir mecburiyet yok yok illa kullancam dersen bari çizgisel yapıp biraz arkda tutsan daha iyi olur.
Fontlar tam bir felaket. Ramazan güzel ve naif bir ay. İşe göre font kullanmanı tavsiye ederim.
Nasıl ki bi Rock Konseri Afişinde Kullandığın Sert yazı karakterleri olacaksa Ramazan için yapacağın tasarımda da bi o kadar daha naif yazı karakteri ve tasarım uygulaması yapmalısın...

Eline emeğine sağlık... Yılmadan devam et... düzelecektir tasarım...

M.ÇOBAN

Üye
Tepki
1
@Ömer Hüseyinoğlu

Yorumunuz için teşekkürler...

Tavsiyelerinizle biraz değişiklik yaptım.

Hüseyin ALPALTUN

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
28
Bence iyi bir çalışma. tabi tasarım açısından zayıf. hakan bey in dediklerini göz önünde bulundurarak daha iyilerini çıkarabilirsiniz.

Yukarı Alt