...Bıdı Bıdı...

Tepki
2
Zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.

Necip Fazıl Kısakürek

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
Bilin bakalım burası neresi...
Dünya devi bir teknoloji fabrikası. Neredeyse Amerika ekonomisine yön veriyor. İşçileri 18-20 yaş arası gençlerden oluşuyor. Her işçi 12 saat çalışıyor ve saat başı 2 dolar ücret alıyorlar. (İşçiler isyan etmeden önce bu ücret 1 dolar idi...) Fabrikada kalan işçiler bir otel odası büyüklüğündeki odada 7 kişi kalıyor ve bu oda için aylık ücret ödemek zorundalar. Personel yemekhanesindeki yemekler ücretli. Ve başka yerde yeme şansları yok...
Fabrika binasının çevresi birinci kat pencere hizası boyunca ağlarla çevrili... (Atlayarak intihar etme vakaları sıkça olduğu için...)
Bilin bakalım burası neresi?
Çin'de bulunan Apple (iPhone/iPad) fabrikası..... :)

İsmail ÇOBAN

Grapiksel
Bronz Üye
Tepki
44
Erkal hala askeriz bitmedi ki :D bi de ben Askerde çok rahattım anlatim kısaca :D
Sabah 10 kalk :) 12 de kasa sayım tutanağını imzalattır akşam 7 ye kadar sahil büfe de takıl sonra 7 de sahil restaurant da kasaya geç gece 12 ye kadar paşalara hizmet et sonra kasayı teslim et gece 2 de yat :D iştima yok spor yok nöbet yok :D veee en güzeli sivil giyinmek :D

Erkal COŞKUN

Hiç...
Uzman Üye
Tepki
470
@İsmail ÇOBAN

Senin rüyalarda şöyle heralde, bir astsubay, bir başçavuş birde nöbetçi çavuş kolundan tutup zorla hadi artık askerliğin bitti, topla pılını pırtını, boşalt ranzayı diyorlar, sende hayır, istemiyorum, gitmem, ben buraya atitim, burda çok rahatım diye feryat ediyosun :)
Ve ter içinde nefes nefese uyandığında yastığına yorganına sıkıca dolanmışsın :):)

Tepki
2
avcılık malzemelerı satan bır fırma bana 3150 adet dekupe yapılıp arka planlara fon gıydırlcek 0.30 fıyat verdı:))))))

Yukarı Alt